آشنایی با XML

XML مخفف عبارت Xtensible Markup Language ، به معنای زبان فرا متنی قابل توسعه است . XML با هدف نگهداری و انتقال اطلاعات، طراحی شده است و نه برای نمایش آنها.

اهمیت آشنایی با xml در برنامه نویسی اندروید :

XML زير مجموعه ساده شده‌اي از زبان SGML مي‌باشد. SGML يك زبان عمومي و پيچيده براي نشانه‌گذاري داده‌هاست كه در دهه ۸۰ بوجود آمد و پدر زبانهاي نشانه‌گذاري محسوب مي‌شود. از آنجایی که SGML قابلیتهای زیادی داد زبان پیچیده ای هم محسوب می شود بنابراین انجمن وب XML را جانشین آن کرد زیرا این زبان ساده تر می باشد.

تفاوت اصلی بین XML و HTML
XML برای حمل اطلاعات طراحی شده است.
XML یک جایگزین برای HTML نیست.
XML و HTML برای هدفهای مختلفی طراحی شده اند.
HTML برای نمایش اطلاعات و XML برای شرح و حمل و نقل اطلاعات است.

تگ ها و نشانه های XML از قبل تعریف نشده اند ، بلکه کاربر بر حسب نیاز و کاری که می خواهد انجام دهد ، تگ های دلخواه خود را ایجاد می کند.

قواعد برنامه نویسی به زبان XML

  • تمام تگ ها باید تگ بسته داشته باشند
  • در XML حرف کوچک و بزرگ با هم متفاوتند و تگ باز و بسته باید با یک نوع حروف از نظر بزرگی و کوچکی نوشته شوند
  • همانطور که در HTML ترتیب بستن تگ های باز شده مهم است در XML هم مهم است
  • تمام برنامه های XML باید یک تگ ریشه داشته باشند که تمام تگ های دیگر درون آن قرار گیرد . نام تگ ریشه مانند تمام تگ های دیگر اختیاری است
  • برخی کاراکترها در XML دارای معنای خاصی هستند

آموزش XML

درباره فرزاد سرسیفی

فرزاد سرسیفی هستم متولد شهرستان سقز،28 ساله. 6 سالی هستش که برنامه نویسی اندروید رو شروع کردم. قبل اندروید چندین سال برنامه نویسی سمت وب php کار کرده بودم و با اومدن اندروید و هیجانی اولیه که داشتم وب رو کنار گذاشتم و بطور متمرکز روی اندروید شدم. وقتی که برنامه نویسی اندروید رو شروع کردم مجبور شدم به تهران بیام. اینجا با تیم ها وشرکت های بزرگی همکاری کرده ام. با توجه به مشکلاتی که خودم در زمینه یادگیری اندروید داشتم، تصمیم گرفتم که تجربیاتم رو به اشتراک بزارم. ابتدا انجمن تخصصی برنامه نویس اندروید رو راه انداختم و سپس به تدریس برنامه نویسی اندروید پرداختم. نزدیک به چهار سال هست که تدریس می کنم. با آموزشگاه های معتبر از قبیل سماتک و آموزشگاه اندروید ایران همکاری دارم. همچنین به عنوان مشاور با سازمان های و موسسات بزرگ از قبیل بانک شهر، رجا و فناپ همکاری داشته ام.

مطالب مشابه

برنامه نویسی اندروید

ADB در اندروید

ADB مخفف عبارت ( Android Debug Bridge ) میباشد،که به عنوان پل ارتباطی برای مدیریت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *